top of page

OTEL, MOTEL ve PANSİYONLARDA
İŞİTME DÖNGÜ UYGULAMALARI

İşitme döngü sistemleri tatil köyleri, oteller, moteller ve pansiyonların farklı alanlarında kullanılmaktadır.

 

Sistem, resepsiyon görevlileri ile ziyaretçilerin kolay iletişim kurabilmesi için resepsiyon veya danışma masalarına kurulmaktadır.

İşitme döngü sistemleri otellerin toplantı ve konferans salonlarına da kurulabilir. Böylece kalabalık ve büyük metre kareye sahip alanlar içerisinde dinleyicilerin konuşmaları, tartışmaları ve yayınları hiçbir arka plan gürültüsü, eko ve reverberasyon etkisinda kalmadan salonun her yerinden direkt olarak dinlemeleri sağlanmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak işitme döngü sistemleri otellerin sinema salonları, tiyatro amfilerinde de uygulanmaktadır.

Sizde otelinizde resepsiyon, danışma masaları, otel odaları, toplantı ve konferans salonlarında ziyaretçilerinizin daha rahat etmelerini istiyorsanız lütfen çekinmeden bizi arayın ve profesyonel ekibimizden teknik destek alın.

1to1illustration.PNG
Otel Resepsiyonunda Sistem Nasıl Çalışıyor?

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-hasta kayıt bankosu görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

Resepsiyon görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

IL-PL20-2-1-509x340.jpg
IL-K200-509x340.jpg
IL-K300-1.jpg
V34-Pro-HI-RES-v2.png
V15-Hearing-Loop-Driver.png
bottom of page