OTEL, MOTEL ve PANSİYON UYGULAMALARI

İndüksiyon döngü sistemleri tatil köyleri, oteller, moteller ve pansiyonların farklı alanlarında kullanılmaktadır.

 

İD sistemleri resepsiyon görevlileri ile ziyaretçilerin kolay iletişim kurabilmesi için resepsiyon veya danışma masalarına kurulmaktadır.

 

İndüksiyon döngü sistemleri otellerin toplantı ve konferans salonlarına da kurulabilir. Böylece kalabalık ve büyük metre kareye sahip alanlar içerisinde dinleyicilerin konuşmaları, tartışmaları ve yayınları hiçbir arka plan gürültüsü, eko ve reverberasyon etkisinda kalmadan salonun her yerinden direkt olarak dinlemeleri sağlanmaktadır.

 

Tüm bunlara ek olarak İD sistemleri otellerin sinema salonları, tiyatro amfilerinde de uygulanmaktadır.

 

Sizde otelinizde resepsiyon, danışma masaları, otel odaları, toplantı ve konferans salonlarında ziyaretçilerinizin daha rahat etmelerini istiyorsanız lütfen çekinmeden bizi arayın ve profesyonel ekibimizden teknik destek alın.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-resepsiyon görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Resepsiyon görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

Portatif İndüksiyon Döngü Sistemleri

 

Human Technik tarafından portatif ve taşınabilir şekilde geliştrilen LA90 İndüksiyon Döngü Cihazları ile hiç bir kurulum zahmetine katlanmadan cihazı sadece fişe takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

LA90 Döngü cihazı aynı zamanda dahili şarj edilebilir bataryası ile elektrik bağlantısına gerek kalmadan da kullanılabilmektedir.

 

Cihazın arka paneli üzerinde yer alan ayar tuşları sayesinde ses şiddetini kolaylıkla artırıp azaltabilir, isterseniz yaka mikrofonu bağlayarak sesinizin karşı tarafa daha rahat iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Human Technik LA90  Taşınabilir İndüksiyon
Döngü sistemlerini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz!
Otel Odası, Toplantı/Konferans Salonu Uygulamaları
otel, oda, indüksiyon, döngü, işitme, engelli
Ses Kaynağı

Ses Kaynağı; Konuşmacının söyledikleri mikrofon aracılığı ile sisteme aktarılır. Sinema ve Tiyatro salonlarında ses doğrudan sisteme bağlanır.

Döngü Amplifikatörü

Gelene sesler, döngü amplifikatörü tarafından düşük voltajlı akıma çevirerek döngüye aktarılır.

Döngü Kabloları

Amplifikatörden çıkan akımın döngü kabloları üzerinde dolaşırken oluşturduğu manyetik dalgalar vasıtası ile ses dinleyicilere ulaşır.

İşitme Cihazı Telefon Bobini

İşitme cihazlarında bulunan telefon bobini (telecoil), manyetik dalgalar salonda yayılırken işitme cihazında bulunan bobin vasıtası ile algılanarak işitme cihazı amplifikatörüne ulaşır.

Kişilerin Sesleri Duyması

İşitme cihazına ulaşan manyetik sinyaller sese dönüşür ve ses bireyin kulağına iletilir.