HAVALİMANLARINDA İNDÜKSİYON DÖNGÜ SİSTEMLERİ

Havalimanlarında bulunan bilet gişeleri, otomatik bilet otomatları, bankolar, danışma noktaları ve mağazalar işitme cihazı veya koklear implant kullanıcılarının en zor iletişim kurabildiği noktalardır. Karşılaştıkları problem ise gürültülü bir ortam içerisinde karşısındaki bireyin söylediklerini tam anlayamamalarıdır.

 

Bu problemi ortadan kaldırmak için bilet gişeleri, otomatik bilet otomatları, bankolara, danışma noktalarına ve mağazalara işitme döngü sistemleri kurularak bireylerin işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-resepsiyon görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Resepsiyon görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

Portatif İndüksiyon Döngü Sistemleri

 

Human Technik tarafından portatif ve taşınabilir şekilde geliştrilen LA90 İndüksiyon Döngü Cihazları ile hiç bir kurulum zahmetine katlanmadan cihazı sadece fişe takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

LA90 Döngü cihazı aynı zamanda dahili şarj edilebilir bataryası ile elektrik bağlantısına gerek kalmadan da kullanılabilmektedir.

 

Cihazın arka paneli üzerinde yer alan ayar tuşları sayesinde ses şiddetini kolaylıkla artırıp azaltabilir, isterseniz yaka mikrofonu bağlayarak sesinizin karşı tarafa daha rahat iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Human Technik LA90  Taşınabilir İndüksiyon
Döngü sistemlerini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz!
Contacta Banko - Gişe Tipi Sabit İndüksiyon Döngü Sistemi yüzeylere kolayca monte edilerek hem fonksiyonel hem de görsel olarak kolay kullanım özelliklerine sahiptir.
Contacta Taşınabilir Banko - Gişe Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi Esnek Kullanım Özelliklerine Sahiptir.
Contacta Banko - Gişe Tipi Sabit İndüksiyon Döngü Sistemi arka plan gürültüsü yüksek olan Banko - Gişe gibi yerlerde iletişimi kolaylaştırır.
Bekleme Alanları
 
İşitme d​öngü sistemleri metro, tren, tramvay duraklarına bulunan peron, platform ve istasyonlara uygulanabilir.
Böylece bekleme alanı araç bekleyen vatandaşlar istasyonda anonsları ve acil durum bildirilerini arka plan gürültülerinden arındırılmış bir şekilde rahatlıkla takip edebilmektedir.
Havalimanlarında yolcuların anonsları rahat işitebilmesi amacıyla bekleme alanlarının bir kısmına veya tamamına İndüksiyon Döngü Sistemleri uygulanabilir.

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz

Biyomediks 2016