HASTANE ve SAĞLIK KURUMLARI UYGULAMALARI

İndüksiyon döngü sistemleri hastanelerin danışma ve hasta kayıt bankolarında, servis katlarında bulunan resepsiyonlarda kullanılarak işitme engelli bireylerin söylenilenleri daha kolay anlamasına ve arka plan gürültülerinden etkilenmeden işitmesine yardımcı olmaktadır.

 

Contacta, Ampetronic, SigNET ve Humantechnik marka döngü sistemlerimiz ile ihtiyacınıza uygun ister sabit ister taşınabilir İD sistem çözümleri sunuyoruz.

 

İD sistemleri danışma bankolarının yanı sıra hastanelerin toplantı salonlarına da kurulmaktadır. Böylece sunumlar esnasında dinleyiciler programı çok daha rahat bir şekilde takip edebilmektedir.

 

Hastanenizde İD sistemlerini kullanarak hastalarınızın "Erişebilirlik"'lerini artırmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

hastane, saglik, indüksiyon döngü, işitme
Danışma ve Hasta Kayıt Bankolarında Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-hasta kayıt bankosu görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Banko görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

 

Sistem insansız çalışan bilet otomatlarının içerisine de kurulabilir özelliktedir. Böylece bilet otomatı tarafından yapılan bant kayıtları direk olarak işitme engelli vatandaşa iletilebilir ve bilet doldurma işlemi problemsiz bir şekilde tamamlanır.

Portatif İndüksiyon Döngü Sistemleri

 

Human Technik tarafından portatif ve taşınabilir şekilde geliştrilen LA90 İndüksiyon Döngü Cihazları ile hiç bir kurulum zahmetine katlanmadan cihazı sadece fişe takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

LA90 Döngü cihazı aynı zamanda dahili şarj edilebilir bataryası ile elektrik bağlantısına gerek kalmadan da kullanılabilmektedir.

 

Cihazın arka paneli üzerinde yer alan ayar tuşları sayesinde ses şiddetini kolaylıkla artırıp azaltabilir, isterseniz yaka mikrofonu bağlayarak sesinizin karşı tarafa daha rahat iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Human Technik LA90  Taşınabilir İndüksiyon
Döngü sistemlerini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz!
IL-K300-1.jpg
Contacta Banko - Gişe Tipi Sabit İndüksiyon Döngü Sistemi yüzeylere kolayca monte edilerek hem fonksiyonel hem de görsel olarak kolay kullanım özelliklerine sahiptir.
Contacta Taşınabilir Banko - Gişe Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi Esnek Kullanım Özelliklerine Sahiptir.
IL-K200-509x340.jpg
Contacta Banko - Gişe Tipi Sabit İndüksiyon Döngü Sistemi arka plan gürültüsü yüksek olan Banko - Gişe gibi yerlerde iletişimi kolaylaştırır.
Hastane Toplantı/Konferans Salonu Uygulamaları
Ses Kaynağı

Ses Kaynağı; Konuşmacının söyledikleri mikrofon aracılığı ile sisteme aktarılır. Sinema ve Tiyatro salonlarında ses doğrudan sisteme bağlanır.

Döngü Amplifikatörü

Gelene sesler, döngü amplifikatörü tarafından düşük voltajlı akıma çevirerek döngüye aktarılır.

Döngü Kabloları

Amplifikatörden çıkan akımın döngü kabloları üzerinde dolaşırken oluşturduğu manyetik dalgalar vasıtası ile ses dinleyicilere ulaşır.

İşitme Cihazı Telefon Bobini

İşitme cihazlarında bulunan telefon bobini (telecoil), manyetik dalgalar salonda yayılırken işitme cihazında bulunan bobin vasıtası ile algılanarak işitme cihazı amplifikatörüne ulaşır.

Kişilerin Sesleri Duyması

İşitme cihazına ulaşan manyetik sinyaller sese dönüşür ve ses bireyin kulağına iletilir.