top of page

HASTANE ve SAĞLIK KURUMLARINDA 
İŞİTME DÖNGÜ UYGULAMALARI

İşitme döngü sistemleri hastanelerin danışma ve hasta kayıt bankolarında, servis katlarında bulunan resepsiyonlarda kullanılarak işitme engelli bireylerin söylenilenleri daha kolay anlamasına ve arka plan gürültülerinden etkilenmeden işitmesine yardımcı olmaktadır.

 

Contacta marka döngü sistemlerimiz ile ihtiyacınıza uygun ister sabit ister taşınabilir İD sistem çözümleri sunuyoruz.

 

İD sistemleri danışma bankolarının yanı sıra hastanelerin toplantı salonlarına da kurulmaktadır. Böylece sunumlar esnasında dinleyiciler programı çok daha rahat bir şekilde takip edebilmektedir.

 

Hastanenizde İD sistemlerini kullanarak hastalarınızın "Erişebilirlik"'lerini artırmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

1to1illustration.PNG
Danışma ve Hasta Kayıt Bankolarında Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-hasta kayıt bankosu görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Banko görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

 

Sistem insansız çalışan bilet otomatlarının içerisine de kurulabilir özelliktedir. Böylece bilet otomatı tarafından yapılan bant kayıtları direk olarak işitme engelli vatandaşa iletilebilir ve bilet doldurma işlemi problemsiz bir şekilde tamamlanır.

bottom of page