top of page

DERSLİK ve AMFİ UYGULAMALARI

Eğitim ve öğretim kurumlarında çocuklarımızın dersleri rahat takip edebilmeleri, sınıf gürültüsünden etkilenmeden öğretmenin söylediklerini kolayca anlayabilmeleri amacıyla işitme döngü sistemleri sınıflara ve konferans salonlarında tercih edilmektedir.

 

Okulunuzda işitme döngü sistemi projelendirilmesi için bizimle irtibata geçiniz. Profesyonel ekibimizin size en uygun çözüm önerisi ile en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

İşitme Döngü Sistemi Toplantı Salonlarına Nasıl Uygulanıyor?

 

İşitme Döngü Sistemi kurulumunda kullanılacak olan özel döngü amplifikatörü ve kabloların odanın büyüklüğüne, kullanım amacına ve bitişik odaların olup olmamasına göre farklılıklar göstermektedir.

 

Sistem ayrıca işitme cihazı olmamasına rağmen konuşma ve yayınları takip etmekte zorluk çeken bireyler için özel alıcı kulaklıklar temin edilerek de kullanılabilir.

Bu alanlara özel sabit kurulumların yanı sıra taşınabilir portatif salon tipi işitme döngü sistemlerimizde bulunmaktadır.

Taşınabilir salon tipi işitme döngü sistemlerimiz özel çantası, kablosuz mikrofon, bel askılı mikrofon ve masa üstü mikrofon ile beraber sunulmaktadır. 

Portatif Salon Tipi, Taşınabilir İşitme Döngü Sistemi
PLALS-V.jpg
PLALS-V Sistem içeriği: 
  • V7 işitme döngü amplifikatörü
  • Taşıma çantası
  • Transmitter ve receiver antenler
  • Kablosuz el mikrofonu
  • Multi frekans kablosuz bel askılı yaka mikrofonu
  • Loop dinleme cihazı
  • Boom-mikrofon
  • İşitme Döngü Kablosu
Sistem taşınabilir çantası ve 2 kanal alıcısı ile portatif bir şekilde ihtiyaç duyulan sınıf, toplantı salonu, konferans odası gibi alanlarda kolaylıkla kullanılabilir. Sistem sürekli olarak kendini test etmekte ve ses ayarlarının değiştirilmemesi için şifre kilitli ön panel butonlarına sahiptir. 
Taşınabilir portatif işitme döngü sistemi IEC 60118-4 Standartlarına uygun çalışmaktadır. 
V22-V-Series-Large-Area-Loop-Driver.jpg
V34-Pro-HI-RES-v2.png
hearingloop-type-largearea.png
İşitme Döngü Sistemi derslik ve amfilere sabit kalacak şekilde de uygulanabilmektedir. Uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğüne ve teknik özelliklerine göre belirlenen amplifikatör modeli, ses kaynağına bağlanarak manyetik yayın yapmaktadır. Böylece işitme cihazı veya koklear implant kullanıcıları salon içerisindeki konuşmacıyı veya ses yayınını kesintisiz bir şekilde takip edebilmektedir.
Konferans salonu ve derslik gibi sık kullanılan alnlarda sistem kurulumu yaptırmak isterseniz lütfen profesyonel ekibimiz ile irtibata geçerek size en uygun çözümü bulabilirsiniz.
bottom of page