ALIŞVERİŞ MERKEZİ UYGULAMALARI

AVM'lerde bulunan banko ve danışma noktaları, sinema ve tiyatro salonları, konferans alanları, sergiler, otopark bariyerlerinde bulunan interkomlar ve asansörler İndüksiyon Döngü Sistemleri ile donatılarak müşterilerinizin daha kolay ve hızlı bir şekilde iletişimde kalmasını, yapılan yayınları, gösterileri ve acil durum anonslarını daha kolay işitmelerini sağlamaktadır.

 

AVM'niz içerisinde İşitme Engelliler'e yönelik çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen alanında uzman mühendislerden oluşan ekibimizle irtibata geçiniz.

avm, alış, veriş, merkezi, indüksiyon, döngü, işitme, engelli
Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu danışma bankosu  görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-resepsiyon görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Resepsiyon görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

Portatif İndüksiyon Döngü Sistemleri

 

Human Technik tarafından portatif ve taşınabilir şekilde geliştrilen LA90 İndüksiyon Döngü Cihazları ile hiç bir kurulum zahmetine katlanmadan cihazı sadece fişe takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

LA90 Döngü cihazı aynı zamanda dahili şarj edilebilir bataryası ile elektrik bağlantısına gerek kalmadan da kullanılabilmektedir.

 

Cihazın arka paneli üzerinde yer alan ayar tuşları sayesinde ses şiddetini kolaylıkla artırıp azaltabilir, isterseniz yaka mikrofonu bağlayarak sesinizin karşı tarafa daha rahat iletilmesini sağlayabilirsiniz.

avm, alış, veriş, merkezi, indüksiyon, döngü, işitme, engelli
avm, alış, veriş, merkezi, indüksiyon, döngü, işitme, engelli
Human Technik LA90  Taşınabilir İndüksiyon
Döngü sistemlerini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz!
AVM'de Bulunan Toplantı/Konferans Salonları, Tiyatro ve Sinemalarda
İD Sistemleri Nasıl Kullanılıyor?
Ses Kaynağı

Ses Kaynağı; Konuşmacının söyledikleri mikrofon aracılığı ile sisteme aktarılır. Sinema ve Tiyatro salonlarında ses doğrudan sisteme bağlanır.

Döngü Amplifikatörü

Gelene sesler, döngü amplifikatörü tarafından düşük voltajlı akıma çevirerek döngüye aktarılır.

Döngü Kabloları

Amplifikatörden çıkan akımın döngü kabloları üzerinde dolaşırken oluşturduğu manyetik dalgalar vasıtası ile ses dinleyicilere ulaşır.

İşitme Cihazı Telefon Bobini

İşitme cihazlarında bulunan telefon bobini (telecoil), manyetik dalgalar salonda yayılırken işitme cihazında bulunan bobin vasıtası ile algılanarak işitme cihazı amplifikatörüne ulaşır.

Kişilerin Sesleri Duyması

İşitme cihazına ulaşan manyetik sinyaller sese dönüşür ve ses bireyin kulağına iletilir. 

AVM'lerde Otopark Uygulamaları


Otoparklarda bulunan bilet otomatlarına entegre edilen İndüksiyon Döngü sistemleri sayesinde giriş ve çıkış işlemleri esnasında karşılaşılan aksaklıklarda işitme engelli bireylerin interkom sistemi aracılığıyla yaşadıkları iletişim zorluklarının üstesinden gelinmekte çok daha hızlı çözüme ulaşılmaktadır.

 

İndüksiyon döngü sisteminin otopark giriş çıkışlarında bulunan bariyer otomatlarına entegrasyonu hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz ve aşağıda yer alan çözüm örneklerimizi inceleyiniz.

Otopark giriş ve çıkışlarında bulunan bariyer otomat sistemlerine entegre edilebilen İD sistemleri sayesinde bilet alma ve okutma esnasında bir problem ile karşılaşıldığında işitme engelli bireylerin arka plan gürültülerinden etkilenmeden interkom sistemi aracılığıyla merkezle yaptıkları görüşmeleri işitmeleri ve yönergeleri takip etmeleri çok daha kolay gerçekleşmektedir.