top of page

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE
İŞİTME DÖNGÜ UYGULAMALARI

AVM'lerde bulunan banko ve danışma noktaları, sinema ve tiyatro salonları, konferans alanları, sergiler, otopark bariyerlerinde bulunan interkomlar ve asansörler İşitme Döngü Sistemleri ile donatılarak müşterilerinizin daha kolay ve hızlı bir şekilde iletişimde kalmasını, yapılan yayınları, gösterileri ve acil durum anonslarını daha kolay işitmelerini sağlamaktadır.

 

AVM'niz içerisinde İşitme Engelliler'e yönelik çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen alanında uzman mühendislerden oluşan ekibimizle irtibata geçiniz.

1to1illustration.PNG
Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-hasta kayıt bankosu görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Banko görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

Sistem insansız çalışan bilet otomatlarının içerisine de kurulabilir özelliktedir. Böylece bilet otomatı tarafından yapılan bant kayıtları direk olarak işitme engelli vatandaşa iletilebilir ve bilet doldurma işlemi problemsiz bir şekilde tamamlanır.

bottom of page