top of page

TOPLANTI ve KONFERANS SALONU UYGULAMALARI

İşitme döngü sistemleri toplantı ve kongre alanlarında işitme engelli bireylerin yapılan konuşmaları arka plan gürültüsü, eko ve reverberasyon etkilerinden arındırılmış bir şekilde dinleyebilmeleri için kullanılmaktadır.
İşitme Döngü Sistemi Toplantı Salonlarına Nasıl Uygulanıyor?

 

İşitme Döngü Sistemi kurulumunda kullanılacak olan özel döngü amplifikatörü ve kabloların odanın büyüklüğüne, kullanım amacına ve bitişik odaların olup olmamasına göre farklılıklar göstermektedir.

 

Sistem ayrıca işitme cihazı olmamasına rağmen konuşma ve yayınları takip etmekte zorluk çeken bireyler için özel alıcı kulaklıklar temin edilerek de kullanılabilir.

Bu alanlara özel sabit kurulumların yanı sıra taşınabilir portatif salon tipi işitme döngü sistemlerimizde bulunmaktadır.

Taşınabilir salon tipi işitme döngü sistemlerimiz özel çantası, kablosuz mikrofon, bel askılı mikrofon ve masa üstü mikrofon ile beraber sunulmaktadır. 

PLALS-V.jpg
PLALS-V Sistem içeriği: 
  • V7 işitme döngü amplifikatörü
  • Taşıma çantası
  • Transmitter ve receiver antenler
  • Kablosuz el mikrofonu
  • Multi frekans kablosuz bel askılı yaka mikrofonu
  • Loop dinleme cihazı
  • Boom-mikrofon
  • İşitme Döngü Kablosu
Sistem taşınabilir çantası ve 2 kanal alıcısı ile portatif bir şekilde ihtiyaç duyulan sınıf, toplantı salonu, konferans odası gibi alanlarda kolaylıkla kullanılabilir. Sistem sürekli olarak kendini test etmekte ve ses ayarlarının değiştirilmemesi için şifre kilitli ön panel butonlarına sahiptir. 
Taşınabilir portatif işitme döngü sistemi IEC 60118-4 Standartlarına uygun çalışmaktadır. 
V22-V-Series-Large-Area-Loop-Driver.jpg
V34-Pro-HI-RES-v2.png
hearingloop-type-largearea.png
İşitme Döngü Sistemi toplantı salonlarına sabit kalacak şekilde de uygulanabilmektedir. Uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğüne ve teknik özelliklerine göre belirlenen amplifikatör modeli, ses kaynağına bağlanarak manyetik yayın yapmaktadır. Böylece işitme cihazı veya koklear implant kullanıcıları salon içerisindeki konuşmacıyı veya ses yayınını kesintisiz bir şekilde takip edebilmektedir.
Otel ve kongre merkezi gibi sık kullanılan toplantı alanlarında sistem kurulumu yaptırmak isterseniz lütfen profesyonel ekibimiz ile irtibata geçerek size en uygun çözümü bulabilirsiniz.
bottom of page