top of page

DANIŞMA BANKOSU ve GİŞELERDE
İŞİTME DÖNGÜ UYGULAMALARI

Bilet Gişeleri, Vezneler, Danışma Bankoları ve Yardım Noktalarında İşitme Döngü Sistemleri

Bilet gişeleri, Otomatik Bilet Otomatları ve Bankolar: İşitme cihazı kullanıcılarının en sık karşılaştığı diğer bir problem ise gürültülü bir ortam içerisinde karşısındaki bireyin söylediklerini tam anlayamamalarıdır. Bu problemi ortadan kaldırmak için bilet gişeleri, otomatik bilet otomatları ve bankolara işitme döngü sistemleri kurularak bireylerin işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır.

1to1illustration.PNG
IL-PL20-2-1-509x340.jpg
Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-hasta kayıt bankosu görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Banko görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

Sistem insansız çalışan bilet otomatlarının içerisine de kurulabilir özelliktedir. Böylece bilet otomatı tarafından yapılan bant kayıtları direk olarak işitme engelli vatandaşa iletilebilir ve bilet doldurma işlemi problemsiz bir şekilde tamamlanır.

IL-K200-509x340.jpg
IL-K300-1.jpg
bottom of page