VAPUR, FERİBOT ve GEMİ UYGULAMALARI

Deniz Taşımacılığında İşitme Döngü Sistemleri

 

Hergün binlerce işitme engelli vapur ve feribot kullanmaktadır. 

 

Modern deniz taşımacılığında yolcular ile iletişim kurabilmek amacıyla farklı bir çok işitsel iletişim aracı kullanılıyor. Böylece yolcuların daha güvenli, kolay ve rahat seyahat etmeleri sağlanıyor.

 

Binlerce işitme cihazı kullanıcısı indüksiyon döngü sistemleri sayesinde acil durum alarmları ve anonsları arka plan gürültülerinden etkilenmeden dinleyebilmektedir.

 

İşitme problemi, olan vatandaşlara verilen hizmetlerin iyileştirilmesi ve Erişebilirlik yasaları kapsamında, tüm deniz taşımacılığı hizmeti verilen araçlar ve alanlar içerisindeki işitsel uyarı ve anons sistemlerinin işitme döngü sistemleri ile desteklenmesi gerekmektedir.

 

Yolcular ile işitsel iletişimin olduğu her alanda işitme döngü sistemlerimiz ile sadece işitme problemi olan vatandaşlara değil tüm yolculara fayda sağlamaktadır.

Vapurlar, Feribotlar, İskele Bekleme Alanlarında Uygulanabilir!

 

İşitme d​öngü sistemleri vapur iskelelerinde bulunan peron ve bekleme alanlarına uygulanabilir. Böylece bekleme alanı araç bekleyen vatandaşlar istasyonda anonsları ve acil durum bildirilerini arka plan gürültülerinden arındırılmış bir şekilde rahatlıkla takip edebilmektedir.

platform, istasyon, bekleme, alan, indüksiyon döngü
platform, istasyon, bekleme, alan, indüksiyon döngü
Vapur, Feribot ve benzeri deniz taşımacılığı iskelelerinde yolcuların anonsları
rahat işitebilmesi amacıyla bekleme alanlarının bir kısmına veya tamamına
İndüksiyon Döngü Sistemleri uygulanabilir