SPOR SALONU ve STADYUM UYGULAMALARI

Futbol, basketbol, voleybol ve diğer tüm spor branşlarında salon ve stadyum bünyesinde indüksiyon döngü sistemlerinin kurulması, taraftarların oyun esnasında yapılan anons ve acil durum bildirimlerini daha kolay takip etmesini sağlamaktadır. 

 

İndüksiyon döngü sistemleri tribünlerin belirli bir kısmına, danışma-bilet gişelerine ve ödeme yapılan kasaların yanına kurularak işitme engelli bireylerin arka plan gürültüsünden arındırılmış bir şekilde hem işlemlerini daha hızlı yapmalarını hem de acil durum, oyuncu değişikliği ve diğer anonsları kolayca işitmelerini sağlamaktadır.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-resepsiyon görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Resepsiyon görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

Portatif İndüksiyon Döngü Sistemleri

 

Human Technik tarafından portatif ve taşınabilir şekilde geliştrilen LA90 İndüksiyon Döngü Cihazları ile hiç bir kurulum zahmetine katlanmadan cihazı sadece fişe takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

LA90 Döngü cihazı aynı zamanda dahili şarj edilebilir bataryası ile elektrik bağlantısına gerek kalmadan da kullanılabilmektedir.

 

Cihazın arka paneli üzerinde yer alan ayar tuşları sayesinde ses şiddetini kolaylıkla artırıp azaltabilir, isterseniz yaka mikrofonu bağlayarak sesinizin karşı tarafa daha rahat iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Human Technik LA90  Taşınabilir İndüksiyon
Döngü sistemlerini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz!