OTOBÜS ve METROBÜS UYGULAMALARI

Toplu Taşıma Araçlarında İndüksiyon Döngü Sistemleri

 

Otobüs ve duraklarda yapılan sesli anonsların ve acil durum bildirimlerinin, işitme cihazı ve/veya koklear implant kullanıcısı olan vatandaşlar tarafından rahatlıkla takip edilebilmesi amacıyla indüksiyon döngü sistemleri uygulanmaktadır.

 

Otobüslerde yapılan sistem kurulumu sayesinde yapılan anonslar ve acil durum bildirimleri, trafik gürültüsü, otobüslerin kendi motor gürültüleri ve araç içi konuşmalardan kaynaklanan gürültülerden arındırılmış bir şekilde otobüsün içerisinde her yerden eşit seviyede işitilebilmektedir.

Ürünlerimiz
Zorlu Yol Koşullarına Dayanacak Şekilde 
Tasarlanmıştır!

Zorlu Koşulların Üstesinden Gelin!

Toplu taşıma araçlarına özel Loop Amplifikatörlerimiz, IEC60118-4 standartlarını sağlamakla beraber tasarımı itibariyle de aracın yol üzerindeki titreşimlerine ve zorlu yol koşullarına dayanacak şekilde geliştirilmiştir.

 

Bilindiği üzere İndüksiyon döngü sistemleri düşük seviyede manyetik bir ortam oluşturarak çalışmaktadır ve otobüs, dolmuş, minibüs gibi metal yoğunluğu fazla olan araçlarda sinyal seviyelerinde düşüşler meydana gelmektedir. Yapılan anons ve acil durum bildirimlerinin aracın içerisinde homojen olarak işitilebilmesi için her farklı model araca özel sistem tasarımı ve mühendislik hesaplamaları yapmaktayız. Böylece kurulumunu gerçekleştirdiğimiz araçlar içerisinde sistem kusursuz bir şekilde çalışmaktadır.

Özel geliştirilmiş İndüksiyon Döngü Amplifikatörlerimizle
Tüm zorlu koşullarda hem IEC60118-4 standartlarını yakalayın,
hem de yolcularınıza kusursuz bir işitme deneyimi yaşatın!
Otobüs ve metrobüslerde indüksiyon döngü sistemi
Peronlar, Platformlar ve İstasyonlar

 

İşitme d​öngü sistemleri metro, tren, tramvay duraklarına bulunan peron, platform ve istasyonlara uygulanabilir. Böylece bekleme alanı araç bekleyen vatandaşlar istasyonda anonsları ve acil durum bildirilerini arka plan gürültülerinden arındırılmış bir şekilde rahatlıkla takip edebilmektedir.

otobus istasyonlarında ve platformlarında indüksiyon döngü
Bekleme alanı, istasyon ve platformlarda indüksiyon döngü sistemleri
Tren, Tramvay ve Metro Platformlarında ve İstasyonlarında,
yolcuların anonsları rahat işitebilmesi amacıyla peronun bir kısmına veya tamamına İndüksiyon Döngü Sistemleri uygulanabilir.