SINIF ve AMFİ UYGULAMALARI

Eğitim ve öğretim kurumlarında çocuklarımızın dersleri rahat takip edebilmeleri, sınıf gürültüsünden etkilenmeden öğretmenin söylediklerini kolayca anlayabilmeleri amacıyla indüksiyon döngü sistemleri sınıflara ve konferans salonlarında tercih edilmektedir.

 

Okulunuzda indüksiyon döngü sistemi projelendirilmesi için bizimle irtibata geçiniz. Profesyonel ekibimizin size en uygun çözüm önerisi ile en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

İndüksiyon Döngü Sistemi Toplantı Salonlarına Nasıl Uygulanıyor?

 

İndüksiyon Döngü Sistemi kurulumunda kullanılacak olan özel döngü amplifikatörü ve kabloların odanın büyüklüğüne, kullanım amacına ve bitişik odaların olup olmamasına göre farklılıklar göstermektedir.

 

Sistem ayrıca işitme cihazı olmamasına rağmen konuşma ve yayınları takip etmekte zorluk çeken bireyler için özel alıcı kulaklıklar temin edilerek de kullanılabilir.

Bu alanlara özel sabit kurulumların yanı sıra taşınabilir portatif salon tipi indüksiyon döngü sistemlerimizde bulunmaktadır.

Taşınabilir salon tipi indüksiyon döngü sistemlerimiz özel çantası, kablosuz mikrofon, bel askılı mikrofon ve masa üstü mikrofon ile beraber sunulmaktadır. 

PLALS-V-1.png
Portatif Salon Tipi, Taşınabilir İndüksiyon Döngü Sistemi
PLALS-V Sistem içeriği: 
  • V7 indüksiyon döngü amplifikatörü
  • Taşıma çantası
  • Transmitter ve receiver antenler
  • Kablosuz el mikrofonu
  • Multi frekans kablosuz bel askılı yaka mikrofonu
  • Loop dinleme cihazı
  • Boom-mikrofon
  • İndüksiyon Döngü Kablosu
Sistem taşınabilir çantası ve 2 kanal alıcısı ile portatif bir şekilde ihtiyaç duyulan sınıf, toplantı salonu, konferans odası gibi alanlarda kolaylıkla kullanılabilir. Sistem sürekli olarak kendini test etmekte ve ses ayarlarının değiştirilmemesi için şifre kilitli ön panel butonlarına sahiptir. 
 
Taşınabilir portatif indüksiyon döngü sistemi IEC 60118-4 Standartlarına uygun çalışmaktadır. 
Sistem Nasıl Çalışıyor?
Sınıf ve amfilerde indüksiyon döngü
Ses Kaynağı

Ses Kaynağı; Konuşmacının söyledikleri mikrofon aracılığı ile sisteme aktarılır. Sinema ve Tiyatro salonlarında ses doğrudan sisteme bağlanır.

Döngü Amplifikatörü

Gelene sesler, döngü amplifikatörü tarafından düşük voltajlı akıma çevirerek döngüye aktarılır.

Döngü Kabloları

Amplifikatörden çıkan akımın döngü kabloları üzerinde dolaşırken oluşturduğu manyetik dalgalar vasıtası ile ses dinleyicilere ulaşır.

İşitme Cihazı Telefon Bobini

İşitme cihazlarında bulunan telefon bobini (telecoil), manyetik dalgalar salonda yayılırken işitme cihazında bulunan bobin vasıtası ile algılanarak işitme cihazı amplifikatörüne ulaşır.

Kişilerin Sesleri Duyması

İşitme cihazına ulaşan manyetik sinyaller sese dönüşür ve ses bireyin kulağına iletilir.