KÜLTÜR, SANAT ve EĞLENCE MERKEZLERİNDE İD SİSTEMLERİ

Tiyatrolar, sinema salonları, sergiler, sanat galerileri, eğlence merkezleri, konser alanları, müzeler kısacası sanat ve kültür aktivitelerinin yapıldığı tüm ortamlarda işitme engelli bireylerin yapılan gösterileri çok daha iyi duyabilmesi ve acil durum anonslarını takip edebilmesi için İD sistemleri kullanılmaktadır.

 

Sistemlerimiz sayesinde işitme cihazı veya koklear implant kullanıcısı olan ziyaretçiler arka plan gürültüsü, reverberasyon ve eko gibi etkilere maruz kalmadan rahatlıkla gösterileri takip edebilmektedir.

 

Ampetronic tarafından geliştirilen faz kaydırmalı sistemlerimiz sayesinde çok geniş metrekareye sahip performans alanları İD sistemi kapsamına alınarak ziyaretçilerinize en iyi işitme deneyimini yaşatabilmeyi hedeflemektedir.

 

Sistemlerimiz aynı zamanda özel IR3+ alıcı kulaklıklar ile kullanılarak işitme kaybı olmasına rağmen herhangi bir işitmeye yardımcı cihaz kullanmayan ziyaretçilere de en iyi işitme deneyimini yaşamalarına yardımcı olmaktadır.

 

Profesyonel ekibimizin size bilgi verebilmesi ve en uygun İD amplifikatörünü belirleyebilmesi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

İndüksiyon döngü sistemleri çok düşük seviyelerde manyetik ortamlar yaratarak çalışmaktadır ve ortamda bulunan metal yoğunluğuna göre sinyal seviyesinde kayıplar meydana gelebilmektedir. 

 

Ampetronic tarafından geliştirilen İD Amplifikatörleri bu ve bunun gibi problemlerin üstesinden gelebilmek üzere MLC yani Metal Loss Correction özelliği ile donatılmıştır. Sistem kurulumuna müteakip yapılan kalibrasyon esnasında ortamda bulunan metal yoğunluğuna bağlı olarak sinyal seviyesindeki kayıp miktarı belirlenmekte ve İD amplifikatörü üzerinden gerekli düzeltme işlemi yapılmaktadır. 

 

Bu konuda ürünlerimize olan güvenimizi size Eiffel Kulesinde yapmış olduğumuz uygulama ile açıklamak istiyoruz.

 

Bilindiği üzere Dünya'nın en çok ziyaret edilen anıtlarından birisi olan Eiffel Kulesi 324m uzunluğunda olup metal / çelik konstrüksiyondan yapılmıştır. Kulenin 1. katında yapmış olduğumuz uygulama da, yapının çelikten olması sebebiyle yaşanan sinyal kayıpları minimuma indirilmiş ve IEC 60118-4 standartlarına uygun bir şekilde kalibre edilmiştir.

konser, tiyatro, sergi, fuaye, sinema, indüksiyon, döngü,
konser, tiyatro, sergi, fuaye, sinema, indüksiyon, döngü,
Ampetronic MLD9 Multiloop  ve Ampetronic D14-2 D Sınıfı Network Model İndüksiyon Döngü  Amplifikatörleri ile Sinema, Tiyatro ve Konser Alanlarında
hem IEC60118-4 Standartlarını yakalayın,
hem de ziyaretçilerinize kusursuz bir işitme deneyimi yaşatın!