KAMU BİNALARINDA İNDÜKSİYON DÖNGÜ SİSTEMLERİ

Kamuya açık binalarda 5378 sayılı yasa gereği indüksiyon döngü sistemleri kullanılması zorululuk haline getirilmiştir.

 

Bilet gişeleri, Otomatik Bilet Otomatları ve Bankolar, Vezneler, Toplantı salonları ve daha bir çok kamuya açık alanda işitme engelli bireylerin erişebilirliği kapsamında indüksiyon döngü sistemleri kullanılması zorunludur. 

 

İD sistemleri sayesinde işitme engelli bireyler işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde halledebilmekte ve toplumla kesintisiz iletişim halinde kalmaktadırlar.

 

Kamuya açık alanlarda en çok banko ve veznelerde kullanılmak üzere portatif, toplantı ve mahkeme salonlarına daha geniş kapsama alanına sahip İD sistemleri tercih edilmektedir.

 

Sistemlerimizin genel çalışma prensipleri hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Kurumunuzun İD Sistem ihtiyaçlarına yardımcı olabilmemiz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

gişe, vezne, banko, işlem, evrak, ödeme
Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-resepsiyon görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Resepsiyon görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

Portatif İndüksiyon Döngü Sistemleri

 

Human Technik tarafından portatif ve taşınabilir şekilde geliştrilen LA90 İndüksiyon Döngü Cihazları ile hiç bir kurulum zahmetine katlanmadan cihazı sadece fişe takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

LA90 Döngü cihazı aynı zamanda dahili şarj edilebilir bataryası ile elektrik bağlantısına gerek kalmadan da kullanılabilmektedir.

 

Cihazın arka paneli üzerinde yer alan ayar tuşları sayesinde ses şiddetini kolaylıkla artırıp azaltabilir, isterseniz yaka mikrofonu bağlayarak sesinizin karşı tarafa daha rahat iletilmesini sağlayabilirsiniz.

portatif, döngü, taşınabilir, indüksiyon
portatif, döngü, taşınabilir, indüksiyon
Human Technik LA90  Taşınabilir İndüksiyon
Döngü sistemlerini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz!
IL-K300-1.jpg
Contacta Banko - Gişe Tipi Sabit İndüksiyon Döngü Sistemi yüzeylere kolayca monte edilerek hem fonksiyonel hem de görsel olarak kolay kullanım özelliklerine sahiptir.
Contacta Taşınabilir Banko - Gişe Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi Esnek Kullanım Özelliklerine Sahiptir.
IL-K200-509x340.jpg
Contacta Banko - Gişe Tipi Sabit İndüksiyon Döngü Sistemi arka plan gürültüsü yüksek olan Banko - Gişe gibi yerlerde iletişimi kolaylaştırır.
Duruşma Salonları, Toplantı/Konferans Salonu Uygulamaları
Ses Kaynağı

Ses Kaynağı; Konuşmacının söyledikleri mikrofon aracılığı ile sisteme aktarılır. Sinema ve Tiyatro salonlarında ses doğrudan sisteme bağlanır.

Döngü Amplifikatörü

Gelene sesler, döngü amplifikatörü tarafından düşük voltajlı akıma çevirerek döngüye aktarılır.

Döngü Kabloları

Amplifikatörden çıkan akımın döngü kabloları üzerinde dolaşırken oluşturduğu manyetik dalgalar vasıtası ile ses dinleyicilere ulaşır.

İşitme Cihazı Telefon Bobini

İşitme cihazlarında bulunan telefon bobini (telecoil), manyetik dalgalar salonda yayılırken işitme cihazında bulunan bobin vasıtası ile algılanarak işitme cihazı amplifikatörüne ulaşır.

Kişilerin Sesleri Duyması

İşitme cihazına ulaşan manyetik sinyaller sese dönüşür ve ses bireyin kulağına iletilir.