CAMİ ve İBADETHANELER

İndüksiyon döngü sistemleri vatandaşlarımızın ibadetlerini rahat bir şekilde yapmaları ve vaazleri dinleyebilmeleri için camilerde de uygulanmaktadır. Sistem aynı zamanda tarihi mekanlarda turistlerin ziyareti esnasında cami hakkında bilgi vermek isteyen tur operatörleri tarafından da kullanılabilir özelliktedir.

 

Özellikle namaz esnasında bireyin kıyam, rüku ve secdede pozisyonu değiştiğinden kurulan işitme döngü sistemlerine ait döngü kabloları yerleştirirken dikkat edilmesi gerekmekte ve faz kaydırmalı sistemler kullanılmalıdır.

 

Ampetronic tarafından geliştirilen MLD5, MLD7 ve MLD9 model faz kaydırmalı amplifikatörler sayesinde ibadet halindeki farklı pozisyonlarda kullanıcıyı rahatsız edecek bir deneyim yaşamaması sağlanmaktadır. 

 

Sistem kurulumu yapıldıktan sonra IEC60118-4 standartlarına göre kalibrasyonu yapılmakta ve elde edilen sonuçlar raporlanmaktadır.

İndüksiyon döngü sistemleri aynı zamanda Kilise, Havra gibi ibadethanelerde de kullanılmaktadır. Yapılan ayin ve törenler esnasında bireylerin eko ve reverberasyondan etkilenmeden direk olarak ses kaynağından gelen konuşmaları takip edebilmesi sağlanmaktadır.
cami, kilise, havra, indüksiyon, döngü
cami, kilise, havra, indüksiyon, döngü
Ampetronic MLD9 Multiloop  ve Ampetronic D14-2 D Sınıfı Network Model İndüksiyon Döngü  Amplifikatörleri ile hem ibadethanelerde 
IEC60118-4 Standartlarını yakalayın,
hem de ziyaretçilerinize kusursuz bir işitme deneyimi yaşatın!