DANIŞMA BANKOSU ve YARDIM NOKTASI UYGULAMALARI

Bilet Gişeleri, Vezneler, Danışma Bankoları ve Yardım Noktalarında İndüksiyon Döngü Sistemleri

 

Bilet gişeleri, Otomatik Bilet Otomatları ve Bankolar: İşitme cihazı kullanıcılarının en sık karşılaştığı diğer bir problem ise gürültülü bir ortam içerisinde karşısındaki bireyin söylediklerini tam anlayamamalarıdır. Bu problemi ortadan kaldırmak için bilet gişeleri, otomatik bilet otomatları ve bankolara işitme döngü sistemleri kurularak bireylerin işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır.

Vezne, Gişe ve
Danışma Bankolarının "ERİŞİLEBİLİRLİĞİNİ"
Arttırın!

gişe, banko, vezne, indüksiyon, döngü
Sistem Nasıl Çalışıyor?

 

Döngü kablosu gişe görevlisinin bulunduğu tarafta masanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Vezne veya danışma-hasta kayıt bankosu görevlisinin önüne kuğu boyunlu, yaka veya cama sabitlenebilir bir mikrofon yerleştirilir.

 

Banko görevlisi kendisinden bilgi almak isteyen ve işitme problemi olan bir vatandaş geldiğinde normal konuşmasına devam eder ancak mikrofon tarafından algılanan ses işitme engelli vatandaşın direk olarak kulağına iletildiğinden, vatandaş işlemlerini arka plan gürültülerinden etkilenmeden hızlıca gerçekleştirebilir.

Sistem insansız çalışan bilet otomatlarının içerisine de kurulabilir özelliktedir. Böylece bilet otomatı tarafından yapılan bant kayıtları direk olarak işitme engelli vatandaşa iletilebilir ve bilet doldurma işlemi problemsiz bir şekilde tamamlanır.

Portatif İndüksiyon Döngü Sistemleri

 

Human Technik tarafından portatif ve taşınabilir şekilde geliştrilen LA90 İndüksiyon Döngü Cihazları ile hiç bir kurulum zahmetine katlanmadan cihazı sadece fişe takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

LA90 Döngü cihazı aynı zamanda dahili şarj edilebilir bataryası ile elektrik bağlantısına gerek kalmadan da kullanılabilmektedir.

 

Cihazın arka paneli üzerinde yer alan ayar tuşları sayesinde ses şiddetini kolaylıkla artırıp azaltabilir, isterseniz yaka mikrofonu bağlayarak sesinizin karşı tarafa daha rahat iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Human Technik LA90  Taşınabilir İndüksiyon
Döngü sistemlerini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz!
Contacta Taşınabilir Banko - Gişe Tipi İndüksiyon Döngü Sistemi Esnek Kullanım Özelliklerine Sahiptir.
IL-K200-509x340.jpg
Contacta Banko - Gişe Tipi Sabit İndüksiyon Döngü Sistemi arka plan gürültüsü yüksek olan Banko - Gişe gibi yerlerde iletişimi kolaylaştırır.
IL-K300-1.jpg
Contacta Banko - Gişe Tipi Sabit İndüksiyon Döngü Sistemi yüzeylere kolayca monte edilerek hem fonksiyonel hem de görsel olarak kolay kullanım özelliklerine sahiptir.
IL-A42-1-509x340.jpg
Contacta Entegre İndüksiyon Döngü Sistemi 
Otomatik bilet doldurma noktaları, ATM'ler gibi sistemlerin içerisine entegre edilerek işitme engellilerin günlük hayatlarına değer katmaktadır.